Liiga • Finland

Kiekko-Espoo
10. 21. 오후 03:30
VS

KooKoo
해외 공신력 언론사 맞대결 프리뷰 및 AI 엄선 뉴스 총 42건
📰 해외 언론 프리뷰 및 팀 뉴스42
TOP REPORTKärpät• Fri, 02 Oct 2026 07:00:00 GMT
Kärpät vastaan Kiekko-Espoo siirtyy keskiviikolle 7. lokakuuta - Kärpät
Kärpät vastaan Kiekko-Espoo siirtyy keskiviikolle 7. lokakuuta Kärpät
Ilves• Fri, 02 Oct 2026 07:00:00 GMT
Lauantaina on jälleen pisteitä jaossa, kun Kiekko-Espoo vierailee Nokia Arenalla - Ilves
Lauantaina on jälleen pisteitä jaossa, kun Kiekko-Espoo vierailee Nokia Arenalla Ilves
HS.fi• Fri, 09 Oct 2026 07:00:00 GMT
Jääkiekko | Kiekko-Espoolle murskavoitto SM-liigassa - HS.fi
Jääkiekko | Kiekko-Espoolle murskavoitto SM-liigassa HS.fi
Etusivu | TPS• Fri, 16 Oct 2026 13:42:54 GMT
TPS palaa kotiyleisön eteen – perjantaina vastassa Kiekko-Espoo - Etusivu | TPS
TPS palaa kotiyleisön eteen – perjantaina vastassa Kiekko-Espoo Etusivu | TPS
MTV Katsomo• Fri, 02 Oct 2026 07:00:00 GMT
Kiekko-Espoo tekee 1-3 maalin 1 min 21 s - MTV Katsomo
Kiekko-Espoo tekee 1-3 maalin 1 min 21 s MTV Katsomo
SuomiKiekko• Mon, 12 Oct 2026 08:16:12 GMT
Urheilucast: NHL-varaus palaamassa Liigaan – Jokerit, HIFK ja Kiekko-Espoo kintereillä - SuomiKiekko
Urheilucast: NHL-varaus palaamassa Liigaan – Jokerit, HIFK ja Kiekko-Espoo kintereillä SuomiKiekko
Jatkoaika• Sat, 03 Oct 2026 07:00:00 GMT
Kärppien ykkösketju varmisti joukkueelle voiton samalla, kun Kiekko-Espoo kamppaili maalinteon kanssa - Jatkoaika
Kärppien ykkösketju varmisti joukkueelle voiton samalla, kun Kiekko-Espoo kamppaili maalinteon kanssa Jatkoaika
HS.fi• Fri, 09 Oct 2026 07:00:00 GMT
Jääkiekko | Mauri Kunnas suunnitteli Kiekko-Espoolle maskotin - HS.fi
Jääkiekko | Mauri Kunnas suunnitteli Kiekko-Espoolle maskotin HS.fi
Etusivu | TPS• Wed, 30 Sep 2026 20:13:08 GMT
TPS jäi ilman pisteitä Espoossa – Kiekko-Espoo vei voiton 4–2 - Etusivu | TPS
TPS jäi ilman pisteitä Espoossa – Kiekko-Espoo vei voiton 4–2 Etusivu | TPS
HS.fi• Fri, 16 Oct 2026 18:06:00 GMT
Jääkiekko | Kiekko-Espoon heikko vire jatkui, oma pää vuotaa pahasti - HS.fi
Jääkiekko | Kiekko-Espoon heikko vire jatkui, oma pää vuotaa pahasti HS.fi
HS.fi• Wed, 30 Sep 2026 07:00:00 GMT
Jääkiekko | Kiekko-Espoo voitti taas, asiantuntija suitsuttaa löytöjä - HS.fi
Jääkiekko | Kiekko-Espoo voitti taas, asiantuntija suitsuttaa löytöjä HS.fi
mtvuutiset.fi• Fri, 09 Oct 2026 07:00:00 GMT
Kiekko-Espoo huimassa maalivireessä – 13 maalia kahteen peliin! - mtvuutiset.fi
Kiekko-Espoo huimassa maalivireessä – 13 maalia kahteen peliin! mtvuutiset.fi
MTV Katsomo• Fri, 02 Oct 2026 07:00:00 GMT
K-Espoo tekee 1-2 maalin 1 min 57 s - MTV Katsomo
K-Espoo tekee 1-2 maalin 1 min 57 s MTV Katsomo
Liiga• Sat, 17 Oct 2026 17:50:27 GMT
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | Lukko – K-Espoo | 17.10.2026 | Game preview - Liiga
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | Lukko – K-Espoo | 17.10.2026 | Game preview Liiga
Etelä-Suomen Sanomat• Thu, 08 Oct 2026 07:00:00 GMT
Seurasimme Liigaa | Kiekko-Espoon viiden maalin päätöserä ei riittänyt, Sport nappasi pisteet Ilvekseltä - Etelä-Suomen Sanomat
Seurasimme Liigaa | Kiekko-Espoon viiden maalin päätöserä ei riittänyt, Sport nappasi pisteet Ilvekseltä Etelä-Suomen Sanomat
Liiga• Wed, 14 Oct 2026 22:18:38 GMT
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | Ilves – K-Espoo | 26.1.2027 | Game preview - Liiga
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | Ilves – K-Espoo | 26.1.2027 | Game preview Liiga
Liiga• Sat, 10 Oct 2026 08:03:07 GMT
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | K-Espoo – JYP | 9.10.2026 | Game stats - Liiga
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | K-Espoo – JYP | 9.10.2026 | Game stats Liiga
Liiga• Fri, 02 Oct 2026 07:00:00 GMT
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | K-Espoo – Kärpät | 2.10.2026 | Game stats - Liiga
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | K-Espoo – Kärpät | 2.10.2026 | Game stats Liiga
Liiga• Fri, 16 Oct 2026 19:36:03 GMT
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | TPS – K-Espoo | 16.10.2026 | Game stats - Liiga
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | TPS – K-Espoo | 16.10.2026 | Game stats Liiga
Liiga• Sun, 18 Oct 2026 10:05:55 GMT
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | K-Espoo – JYP | 9.10.2026 | Lineups - Liiga
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | K-Espoo – JYP | 9.10.2026 | Lineups Liiga
Liiga• Wed, 30 Sep 2026 07:00:00 GMT
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | K-Espoo – TPS | 30.9.2026 | Game stats - Liiga
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | K-Espoo – TPS | 30.9.2026 | Game stats Liiga
Liiga• Fri, 16 Oct 2026 07:00:00 GMT
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | TPS – K-Espoo | 16.10.2026 | Play by play - Liiga
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | TPS – K-Espoo | 16.10.2026 | Play by play Liiga
HS.fi• Tue, 13 Oct 2026 23:00:00 GMT
Jääkiekko | Jere Väisänen varttui Dallasissa ja amerikkalaistui, nyt hän on Kiekko-Espoon uusi tähti - HS.fi
Jääkiekko | Jere Väisänen varttui Dallasissa ja amerikkalaistui, nyt hän on Kiekko-Espoon uusi tähti HS.fi
KooKoo• Thu, 01 Oct 2026 07:00:00 GMT
KooKoon tilikauden tulos vahvasti plussalle ja liikevaihto ennätystasolle - KooKoo
KooKoon tilikauden tulos vahvasti plussalle ja liikevaihto ennätystasolle KooKoo
Yle• Thu, 01 Oct 2026 07:00:00 GMT
KooKoon tappioputki hämmentää joukkueen faneja: ”Kukaan ei tiedä, missä mättää” - Yle
KooKoon tappioputki hämmentää joukkueen faneja: ”Kukaan ei tiedä, missä mättää” Yle
Liiga• Thu, 15 Oct 2026 12:07:18 GMT
Finnish Hockey League | Game schedule | KooKoo | Regular season | Season 2026-27 - Liiga
Finnish Hockey League | Game schedule | KooKoo | Regular season | Season 2026-27 Liiga
Jatkoaika• Thu, 01 Oct 2026 07:00:00 GMT
Hopeamitalistiksi viime kaudella kivunnut KooKoo teki yli puolen miljoonan euron voitollisen tuloksen - Jatkoaika
Hopeamitalistiksi viime kaudella kivunnut KooKoo teki yli puolen miljoonan euron voitollisen tuloksen Jatkoaika
Etelä-Suomen Sanomat• Wed, 07 Oct 2026 07:00:00 GMT
Liigajumbo KooKoo antoi potkut päävalmentaja Myrrälle – tilalle Kai Suikkanen - Etelä-Suomen Sanomat
Liigajumbo KooKoo antoi potkut päävalmentaja Myrrälle – tilalle Kai Suikkanen Etelä-Suomen Sanomat
Kouvolan Sanomat• Wed, 07 Oct 2026 07:00:00 GMT
KooKoo antoi potkut Jouko Myrrälle – Kai Suikkanen uudeksi päävalmentajaksi - Kouvolan Sanomat
KooKoo antoi potkut Jouko Myrrälle – Kai Suikkanen uudeksi päävalmentajaksi Kouvolan Sanomat
Liiga• Fri, 16 Oct 2026 22:27:34 GMT
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | KooKoo – Pelicans | 3.10.2026 | Lineups - Liiga
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | KooKoo – Pelicans | 3.10.2026 | Lineups Liiga
KooKoo• Fri, 02 Oct 2026 07:00:00 GMT
KooKoo kauden ensimmäiseen Sport-voittoon - KooKoo
KooKoo kauden ensimmäiseen Sport-voittoon KooKoo
Liiga• Thu, 15 Oct 2026 11:58:24 GMT
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | KooKoo – Adler Mannheim | 13.10.2026 | Lineups - Liiga
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | KooKoo – Adler Mannheim | 13.10.2026 | Lineups Liiga
Liiga• Thu, 15 Oct 2026 18:57:05 GMT
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | Sport – KooKoo | 15.10.2026 | Game stats - Liiga
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | Sport – KooKoo | 15.10.2026 | Game stats Liiga
KooKoo• Thu, 15 Oct 2026 18:38:46 GMT
Vahvasta kiristä huolimatta KooKoo jäi pisteittä Vaasassa – Sport nappasi voiton - KooKoo
Vahvasta kiristä huolimatta KooKoo jäi pisteittä Vaasassa – Sport nappasi voiton KooKoo
Liiga• Sat, 03 Oct 2026 07:00:00 GMT
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | KooKoo – Pelicans | 3.10.2026 | Game stats - Liiga
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | KooKoo – Pelicans | 3.10.2026 | Game stats Liiga
KooKoo• Fri, 16 Oct 2026 14:03:53 GMT
KooKoo kohtaa CHL:n neljännesvälierissä Eisbären Berlinin - KooKoo
KooKoo kohtaa CHL:n neljännesvälierissä Eisbären Berlinin KooKoo
KooKoo• Tue, 06 Oct 2026 07:00:00 GMT
KooKoo lähtee hakemaan CHL-pisteitä Itävallasta – Klagenfurtissa pelataan jatkopaikasta - KooKoo
KooKoo lähtee hakemaan CHL-pisteitä Itävallasta – Klagenfurtissa pelataan jatkopaikasta KooKoo
KooKoo• Tue, 06 Oct 2026 07:00:00 GMT
KooKoo palasi voittokantaan Klagenfurtissa! - KooKoo
KooKoo palasi voittokantaan Klagenfurtissa! KooKoo
Liiga• Sun, 18 Oct 2026 15:36:17 GMT
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | KooKoo – Jukurit | 9.10.2026 | Play by play - Liiga
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | KooKoo – Jukurit | 9.10.2026 | Play by play Liiga
MTV Katsomo• Fri, 16 Oct 2026 20:44:22 GMT
TPS - K-Espoo - MTV Katsomo
TPS - K-Espoo MTV Katsomo
Liiga• Sun, 18 Oct 2026 03:18:33 GMT
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | Kärpät – KooKoo | 17.10.2026 | Game stats - Liiga
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | Kärpät – KooKoo | 17.10.2026 | Game stats Liiga
Liiga• Sat, 17 Oct 2026 17:52:17 GMT
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | Kärpät – KooKoo | 17.10.2026 | Game stats - Liiga
Finnish Hockey League | Season 2026-27 | Kärpät – KooKoo | 17.10.2026 | Game stats Liiga